Pasażerowie – Lektor PL – DVDRiP – Cały Film Online

pasazerowie_mini

Pasażerowie – Lektor PL – DVDRiP – Cały Film Online. Podczas międzyplanetarnej podróży kosmicznej do nowego domu, na nową planetę, dwoje pasażerów – wskutek niezrozumiałych, tajemniczych okoliczności – budzi się ze snu dziewięćdziesiąt lat za wcześnie. Jim (Chris Pratt) i Aurora (Jennifer Lawrence) zakochują się w sobie, wiedzą, że spędzą na pokładzie resztę życia.

Szybko odkrywają, że statek kosmiczny znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a życie pasażerów zależy tylko od nich… Powoli dowiadują się także, dlaczego ich wybudzenie nie było przypadkowe.

pasazeroie_1

Akcja jest osadzona w przyszłości i skupia się na Jimie Prestonie (Chris Pratt), mechaniku, który został wysłany w mającą trwać 120 lat podróż na skolonizowaną planetę w innej galaktyce. Niestety coś idzie nie tak w procesie hibernacji i Jim budzi się o 100 lat za wcześnie, mając do towarzystwa tylko roboty i androidy. Po jakimś czasie postanawia obudzić z hibernacji podróżującą z nim piękną dziennikarkę Aurorę (Jennifer Lawrence). Zakochują się w sobie, ale muszą stawić czoła problemom z funkcjonowaniem statku i konsekwencjom wybudzenia Aurory.

Podczas mającej trwać 120 lat międzyplanetarnej podróży kosmicznej, której celem jest dotarcie na nową planetę, dochodzi do awarii, w skutek której Jim Preston (Chris Pratt) budzi się o 100 lat za wcześnie. Nagle staje w obliczu spędzenia reszty swojego życia jedynie w towarzystwie otaczających go robotów sprzątających i barmana androida o imieniu Artur. Gdy samotność staje się nie do zniesienia, postanawia obudzić z hibernacji podróżującą z nim piękną pisarkę Aurorę (Jennifer Lawrence). Jako jedyni ludzie na statku szybko się w sobie zakochują, ale czy związek zbudowany na kłamstwie ma szanse przetrwać? Odpowiedz jest raczej oczywista.

Pasażerowie – Lektor PL [Premiera, oglądaj bez limitów, Filmweb]

Reżyser Morten Tyldum, odpowiedzialny chociażby za Grę tajemnic, pozwolił sobie na zebranie kilku dobrze znanych wszystkim opowieści i wymieszaniu ich w jedną. Mamy tu trochę z Cast Away – poza światem, trochę z Robinsona Crusoe, szczyptę Grawitacji, odrobinę Armageddonu i Marsjanina. Niestety ten cały miszmasz nie działa tak jak powinien. Początkowo ciekawy pomysł, by ukazać człowieka, który otoczony najnowszą technologią i tak jest samotny, a bez kontaktu z drugim człowiekiem zaczyna powoli odchodzić od zmysłów, jest nawet ciekawe. Jednak reżyser bardzo szybko próbuje zamienić swój film w typowy romans. Pojawia się więc śpiąca królewna w postaci Aurory, którą główny bohater postanawia wbrew jej woli wybudzić, by nie być już samotnym. Od tego momentu widz jest w stanie przewidzieć, co się dokładnie wydarzy. Kiedy z pozoru perfekcyjny związek się rozpadnie, z jakiego powodu i kto będzie tego przyczyną. Nim to jednak nastąpi, zobaczymy kilka ładnych obrazków jak choćby kosmiczny spacer, oraz wysłuchamy przepełnionych miłością dialogów.

Dwóch rzeczy nie można Pasażerom odmówić. Po pierwsze – to film świetnie wykonany pod względem wizualnym. Statek, na którym rozgrywa się akcja, został pomysłowo zaprojektowany i wykonany. Tak samo kosmos, w którym główni bohaterowie nie raz będą podziwiać gwiazdy mijane podczas podróży. Specjaliści stojący za efektami specjalnymi w tej produkcji stanęli na wysokości zadania. Widzowie nie raz poczują głębię niekończącego się kosmosu.

Po drugie – świetny casting. Nie da się zanegować tego, że chemia pomiędzy Lawrence a Prattem istnieje. Stanowią zgraną parę i to czuć. Tylko co z tego, skoro film ma słabiutki scenariusz z nudnym i przewidywalnym finałem. Jakby twórca liczył na to, że sami bohaterowie pociągną ten film i żadna rozbudowana historia nie jest im potrzebna. Za każdym razem, gdy akcja dochodzi do martwego punktu, scenarzysta na siłę wrzuca do opowieści dodatkowego bohatera, by popchnął opowieść w stronę finału. Bardzo często te rozwiązania zaburzają całą fabułę, czyniąc ją jeszcze bardziej infantylną i wtórną.

Pasażerowie – Lektor PL [Cały film, oglądaj online, skąd pobrać]

Wkurza także zatrudnianie dużych nazwisk przy tej produkcji tylko po to, by pojawiły się one przez 15 sekund na ekranie. Tak dzieje się chociażby w przypadku Andy Garcii grającego kapitana tego kosmicznego Titanica.

‌Pasażerowie to film z ogromnym potencjałem, który został zmarnowany przez autora scenariusza – Jona Spaihtsa. Mam nadzieje, że Mumia, za którą również jest odpowiedzialny na poziomie tekstu, będzie bardziej przemyślana.

Aby wyrobić sobie własne zdanie na temat filmu zapraszamy do oglądania i pobrania pełnej wersji w jakości DVDRiP tutaj:

pasazerowie_pla

Lub do pobrania tutaj:

button

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

Zostaw odpowiedź

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>